DAMASCUS AREA SCHOOL

2019-2020 HOMEROOMS

 

Kindergarten

 

Room 2 – Mrs. Killam

Henry Badgley, Jocelyn Boyd, Ryan Brown, Natalie Canfield, Aria Cardone, Lucas Coacci, Nathan Corcoran, Lou Critelli, Brandon Diehl, Nolan Diehl, Grace Esselman, Jackson Latourette, Ryder Menotti, Carter Molusky, Perry Olver, Trenton Roberts, Carson Salvatore, Lyra Shencavitz, Shawn Spittel, Logan Swartwout, Kaylin Theis, Mariah Weber, Tanner Yanacek

1st Grade

 

Room 13 – Mrs. Carton

Kayden Bennett, Ryder Bolton, Lilliana Catania, Blake Collins, Dylan DeGrazia, Levi Deighton, Brantley Drew, Riley Emmett, Lilah Glosenger, Skyler Gustafson, Aven Hafler, Chase Kromko, Teagan Latourette, Zoey Loomis, Emerson Olver, Cade Rutledge, Willow Wilcox

Room 11 – Mrs. Joyal

Logan Aubrey, Levi Black, Autumn Buranich, Aiden Corcoran, Caiden Diaz, Blake Diehl, Kailey Dowe, Ashlyn Engvaldsen, Cortland Green, Lila Hazen, Adelyn Henderson, Maeson Olver, Anna Schmitt, Everly Snyder, Levi Walsh, Isabella Yerkes

 

2nd Grade

 

Room 22 – Mrs. Redick

Ryleigh Bolton, Salvatore Costa, Michael DeVrieze, Katelyn Diehl, Leahnora Grillo, Landen LeClere, Kevin McElroy, Julius Mueller, Jordan Rake, Jackson Scarpa, Avery Speer, Cody Swartwout

Room 21 – Mrs. Walsh

Richard Badgley, Titus Black, Jack Bosi, Peyton Conklin, Kaylie Diehl, Reagan Gries, Jet Hall, Makenzye Hansen, Cain Johnson, Parker Rubino, Matthew Spaulding

3rd Grade

 

Room 43 – Mrs. Adams

Michael Ammons, Nathan Aquino, Cole Chulada, John Crowley, Rocco Davoli, Mason Diehl, Alex Engvaldsen, Nikita Kinney, Eliza Myers, Devin Nicoletti, Logan Olver, Cortney Powner, Kenley Roberts, Sydney Rutledge, Ella Taylor, Christopher Wessman, Dean Weston, Abigail Wood, Karlee Yattaw

Room 34 – Mr. Myers

Makenna Beisner, Ryan Benson, Owen Curtis, Kenneth Deighton, Mikayla Diehl, Colton Dowe, Kord Dunhom, Emma Esselman, Elena Fountaine, Ava Garnish, Bryce Highhouse, Juliet Johannes, Adore Menotti, Zavier Olver, Gemma Shields, Shane Simpson, James Smith, Aubrey Weber, Xander Wilcox

 

4th Grade

 

Room 51 – Mrs. Lukan

Bridget Chyle, Thomas Coacci, Kinley Diehl, Roslyn Dowe, K-Linn Fulkrod, Nathaniel Grillo, Allie Hocker, Abigail Hunter, Robert Macdowell, Brayden Maciejewski, Connor Marks, Tarynn Murray, Kelsey Price, Mia Shencavitz, Zachary Smith, Samuel Tirney, Brody Walsh, Luke Weston, Kaiden Yattaw

 

Room 41 – Mrs. Martin

Emiline Black, Sydney Busnel, Jacob Cole, Cole Dieterich, Colton Durham, Gwendolyn Ehrenhardt, Madison Freiermuth, Kimber Gustafson, Kharma Hennig, Leah King, Owen King, Eliana Lothian, Willem McElroy, Nathan Messersmith, Jack Montgomery, Jacob Rake, Connor Scanlon, Benjamin Wood

5th Grade

 

Room 53 – Mrs. Hazen

Wyatt Andersen, Jayden Beisner, Kalyn Clarich, AJ Dutton, Sarah Ehrenhardt, Carter Hawley, Hailie-Jade Miller, Silas Myers, Brody Niles, Timilehin Ogunleye, , Paige Schuman, Connor Tirney

 

Room 52 – Miss Jeffers

Abraham Bryant, Kristof Bundik, Lacey Cole, Lucas Fountaine, Abigail Gager, Colton Gries, Addyson Hunter, Karter Mikulak, Dylan Patzuk, Paige Rutledge, Evie Snyder, Jacob Taylor

 

6th Grade

 

Room 63 – Mrs. Gelatt

Arisbelle Aquino, Alex Curreri, Michaela Davoli, Molly Diehl, Meghan Dowling, Xavier Gonzi, Raven Hennig, Marissa Infantino, Natalie Johnson, Lakota Kinney, Otto Lohse, Kady McElroy, Carly Muniz, Kyle O’Brien, Brody Patrisso, Jonathan Sanderson, Justin Scanlon, Cassidy Spaulding, Jacob Verrastro, Morgen Wilcox, Olivia Wood

Room 62 – Mrs. Lang

Abbigail Barton, Nolan Carney, Kodie Clarich, Jordan Day, Logan Dieterich, Hilary Dunham, Max Freiermuth, Jack Hook, Simon Kowalchuk-Swartz, Saige Olver, Amaia Morales, Riley Quick, Mitchell Rybak, Madison Shafer, Myla Shields, Sean Smith, Emma Snow, Alissa Turner, Steven Tuttle, Alonzo Wood

 

7th Grade

 

Room 72 – Mr. Casazza

Owen Barnes, Kristina Blum, Cassidy Castrovillari, Logan Conklin, Justin Davis, Shannon Hazen, Carson Hedgelon, Clayten LeClere, Matthew McKoy, Ryan Montgomery, Toluwani Ogunleye, Ava Patrisso, Jordan Patzuk, Sydney Roberts, Channing Rutledge, Gregor Stich, Morgan Wendell

 

Room 71 – Mrs. Gumble

Elizabeth Andersen, Jeanine Busnel, Micah Capwell, Sekiyah Dutton-Brewster, Richard Eldred, Karleigh Emmett, Samson Fluck, Connor Gray, Zoe Hall, Landon House, Madelyn Johnson, Emma Menotti, Dakota Michaud, Niklas Nilsen, Jeremy Rake, Leah Salzameda, Cody Schuman, Adrian Tejada

 

8th Grade

 

Room 82 – Mr. Chulada

Travis Beisner, Dakota Byron, Madison Candela, Max Cummings, Lillian Dolson, Zoey Eldred, Daniel Gager, Mia Hall, Amanda Kuta, Rozlyn Maciejewski, Austyn Nedwetzky, Kaylee Piotrowski, Drew Rutledge, Melanie Swendsen, Jazmyne Varney-Padilla

 

Room 81 – Mrs. Henderson

Kayla Benson, Caleb Bryant, Aurora Dutton, Danielle Gager, Cameron Hedgelon, Emma Johannes, Landon Johannes, Mia Kolody, Rozalyn Mikulak, Elyse Montgomery, Ava Mullally, Ryleigh O’Brien, Jesse Scarpa, Ayden Schwesinger, Dominick Wilcox, Laura Wood