HONESDALE – The classroom assignments have been announced for the 2017-2018 school year.

 

Grade 3

 

ROOM 33 – MS. ROBERTS

Gabriel Allie, Abigail Beatty, Mary Chorba, Trevan Dahlgren, Gabriel Duda, Olivia Dutton, Hannah Gordish, Jocelyn Hicks, Ryan Irwin, Kadyn Kinney, David (Duke) Martin III, Maureen Meagher, Payton Nolan, Jacob Ramos, Tori Reed, Michael Reiprich, Charlie Rickert, Trisha Schaeffer, Owen Schell, Shane Slusser II, Aiden Tasker.

 

 

ROOM 34 – MRS. CAMPEN

Hailey Brady, Gavin Briggs, Parker Brown, Ryan Chesna, Kyra Dawo, Keagen DeGraw, Liam Dennis, Mason Flynn, Michael Friscia, Alexis Fuller, Devon Gilson, Landen Gualdino, Breth Angela Jadman, Konnor Klusmeyer, Tyler Kolshorn, Cadence Kretschmer, Logan Lester, Brenna Martin, Travis Savage, Chloee Spry, Emmalee Steffens, Hailey White, Leah Zuby.

 

ROOM 35 – MRS. WILLIAMS

Wyatt Avery, Margaret Becker, Cailyn Bunting, Matthew Christiansen, Kaydence Frampton, Sawyer Fritz, Kadin Killam, Kayla Kominski, Seth LeStrange, Jane Lucke, Jack Michko, Gavin Murray, Sage-Elizabeth Questore, Lily Reinfurt, Wayde Robbins, Liyah Rylka, Charlotte Schultz, Nathan Schuman, Preston Tyler, Heather Utegg, Dylan Wilborn, Issac Winer, Raviv-Javi Wolfe.

 

ROOM 36 – MRS. MARTIN

Jayden Bakker, Abby Case, Serenity Conklin, Maurice Dennis III, Ja’Lynn Gerard, Khaliyl Jackson, Kailee Mahoney, Ewan Marsh, Dana Martin, Eric McGrath Jr, Raegan Mosher, Nicholas O’Connell, Brice Ordnung, Mason Peterson, Owen Phillips, Corey Pollack, Jasmine Ramos, Julie Saylor, Benjamin Schneider, Carter Schweighofer, William Shaffer, Craig Stiles Jr, Elle Wasylyk.

 

ROOM 37 – MRS. NOVOBILSKI

Isabella Bird, Kaylee Corcoran, Ethan DeRoss, Gabriel Edsall, Kaiden Galletti, Rhys Glossenger, Maddox Johnson, Caralena Kopesky, Dominick Masucci, Thomas Mills IV, Makaylee Nober, Liam Platt, Destiny Privett, Autumn Razny, Olivia Reed, Aaron Roegner, Calvin Rosar, Connor Shupe, Faith Slish, Dante Thompson, Micah Wasylyk.

 

 

ROOM 38 – MS. KILKER

Christian Bertholf, Jason Bronson, Eli Carmody, Abiagael Carrick, Ethan Corso, Madalyn Decker, Paul Duda, Raegan Fox, Raymond Harrington, Reed Howell, Leah Klinkiewicz, Claire Meagher, Aidan Michaud, Bridget Murray, Dayanna Myers, Mary Orman, Woodlan Reynolds, Owen Robbins, Mia Wolfe, Brody Wood-Finnerty.

 

Grade 4

 

ROOM 40 – MRS. TARASCHUK

Matthew Albano, Makenzie Batzel, Kiley Brady, Anna Brown, Marcus Carnegie, Jonathan Cooley, Vera Downey, Trevor Dressler,, Luciano Filiou, Abigail Fox, Lily Head, Caden Hinkley, Sophie Johannes, Nicholas Kimball II, Karsyn Kromko, Charlotte MacDowell, Andrew McAdams, Curtis Miller, Owen Pender, Charles Propst, Tyler Racht, Alexandria Schumacher, Camren Tyler.

 

 

ROOM 41 – MRS. PENDER

Joshua Bivins, Avery Branning, Christopher Collins, Jozephine Crown, Tyler Derrick, Sam Eisele, Jack Goodwin, Alexandria Hankins, Alyssa Hankins, Reece Krajkovich, Levi Landry, Elizabeth Lent, Zoe Mahon, Finn Michko, Lily Murray, Cody Pollack, Landon Reynolds, Star Schillinger, Madeleine Schupper, Kobe White, Emelia Zielinski.

 

 

ROOM 42 – MS. COREY

Robert Ammann, Sophie Baker, Brielle Brink, Alaina Burke, McKaidam Constable, Adrianna Davis, George DeHaven, Hannah DeVrieze, Lucas Fritz, Jocelyn Hnath, Sheana Hugg, Addison LaBruno, Aiden Maharaj, Levi Martin, Brenna Miller, Finley Osborne, Owen Parenti, William (Jakub) Randolph, Aiden Scott, Alissa Wilson, Scott Wonesky.

 

ROOM 45 – MR. THEOBALD

Makayla Aikens, Zayden Baker, Lisa Ciarrocchi, Ryan Coca, Gabriel Combs, Garret Dalesky, Trinity Decker, Odilia Dyer, Joseph Fitzgerald, Thomas Glass II, Madison Haviland, Daelyn Huffman, Alyssa Landmesser, Gavin Langman, Tyler Meyers, Baylie Nieves, Nathalie Ramos, Sophie Riefler, Leigha Rogers, Daniel Young.

 

 

ROOM 46 – MRS. ISRAEL

Ava Babel, Isaak Bennett, Joshua Combs, Alyssa Czekai, Charlie Daniels, Adrianna Fuller, Brayden Gawron, Lydia Gilson, Makena Hanson, Ruby Martin, Ryan McAuliffe, Renee Miller, Abigail Mizwinski, Lucius Newfield, Wyatt Reece, Kyle Shenise, Brayden Spencer, Karlee Warring, Emily Watson.

 

 

 

ROOM 48 – MRS. FRIESE

Lylah Bucksbee, Gina Carbo, Addyson Considine, Jocelyn Cornwall, Amanda Davis, Harry DeVrieze, Ethan Erbach, Liam Evarts, Colyn Farrug, Tristan Hadden, Lillian Hawkins, Ivy Hazelton, Abigail Hiller, William Kelly, Kaden Kimball, Dominic Kominski, Jackson McHugh, Sophia McNichols, Zachary Meagher, Theodore Motichka, James Mullican, Kiera Murphy, Destiney Ocasio.

 

GRADE 5

 

ROOM 51 – MRS. DULAY

Mason Avery, Rosalyn Bayly, Bradley Bibalo, Molly Chapel, Aiden Collins, River Collins, Reese Cosgrove, Tristin Crum, Nash Derrick, River Fotusky, Joslynn Freiermuth, Paige Hendel, Conlan Keast, Blake Kenowsky, Megan Kretschmer, Annalee Litzenbauer, John Meagher, Anthony Passaro, Paul Reiprich, Leah Salzameda, Madison Stephens, Lily Taraschuk, Cassie Ursich, Emilia Williams.

 

ROOM 52 - MRS. JEZERCAK

Andrew Baker, Alexandria Banks, Julian Ciarrocchi, Daniel D’Albora, Mason D’Albora, Kayla Daddis, Shelby Davis, Sekiyah Dutton-Brewster, Alexis Eldred, Shawn Giblin, Diana Lopez, Elliott Moeykens, Dakota Monroe, Zoe Moulton, Grace Ronacher, Justin Schumacher, Kieley Scott, Nesta Sevcik, Damien Sliker, Kierra Slish, Evarianna Slusser, Aviana Spry, Hunter Warring.

 

ROOM 53 – MRS. KEAST

Courtney D’Amico, Dylan DeRoss, Connor Ford, Daven Good, Paige Gries, Brett Hoey, James Holmes, Hailey Jacobsen, Eoman Judge, Syren Kimball, Elyssa LaMarca, Phoenix Matthys, Elizabeth Meagher, Lucas Murray, Olivia Pinto, Jillian Rodriguez, Jason Rosado, Ava Schachter, Mason Smith, Keenan Struck, Isabelle Weiss-Pirozzi, Evelyn Wilishefski.

 

 

ROOM 55 – MRS. BOX

Jared Ahern, Aviana Branning, Olyvea Burke, Kara Fries, Mattice Harcum, Eliott Hocker, Delimar Hugg, Katherine Irwin, Cory Jackson Jr, Adrianna Lent, Georgianna Maglione, Nicholas Martin, Sadie Meagher, Shreya Patel, David Roskoski Jr, Delaney Rowe, Wyatt Rutherford, Xavier Shapiro, Elliena Sheard, Leaira Southerton, Lucas Stephens, Cade Trumbull, Cody VanHorn, Jayson Woelkers.

 

ROOM 56 – MRS. BECKER

Ryan Algerio, Gracen Barrouk, Emily Bennett, Ralph (RJ) Boehmer, Andrew Bortree, Hayden Brink, Keith Curtis, Gregory Door, Wyatt Gavitt, Robert Grataski, Justin Hawkins, Ruth Ihlefeldt, Lonan Judge, Emma Kelly, Julian Klocko, Andrea Korb, Brooke Mullen, Mason Osher, Tiffini Reager, Esense Scott, Theresa Shaffer, Madison VanBlarcom, Michael Warring, Allison Weist, Nathan Whitmore.

 

 

ROOM 58 – MRS. DIEHL

Nicholas Albano, Matthew Carroll, Rachele Chee, Chase Clemo, Brianna Cobourn, Mary Crown, Zoamy Feliciano Figueroa, Faith Gombita, Kristina Gonzales, Alexander Hadden, Duane Hawkins, Seth Kazinski, Benjamin Krause, Katie Kromko, Brock Ludwig, Adriana Martin, Leonardo Martinez-Valerio, Erin Meagher, Jaidyn Mikulak, Liam Miller, Daniel Peoples, Kadence Tackitt, Bella Trumbull, Nathan Woelkers, Owen Wojtowicz.

 

ROOM 50 – MRS. MURrAY

Damian Castellano, Samuel DuBois, Santiago Iylanjah, Nicholas Kann, Cadence King, Atreyu Wormuth.