The Western Wayne Middle School has announced the honor roll for the fourth quarter:
 

6th GRADE

FIRST HONORS

Niya Acosta, Jenna Bell, Cyrah Bihler, Tyler Bilko, Eleanor Black, Emily Brophy, Julie Bryan, Matthew Bryant, Catherine Cavage, Alex Chapman, Jamey Christopher, Sophia Conaway, Ava Daniels, Marshall Davis, Harley Deitz, Charles Dietrich, Aidan Donnini, Trinity Foulds, Kourtney Franklin, Amanda Gravine, Jaden Gregory, Jennifer Hall, Abigail Kapschull, Trinity Kline, Ivan Knecht, Jenna Kwiatkowski, McKenzie Laity, Paige Lee, Skylar Long, Alaina Maiocco, Anna Mangieri, Tifffany Marks, Asia Mendoza, Kylie Merring, Jaquelyn Morris, Maggie Nagle, Isabella O’Donnell, Ella Pavlovich, Evan Peirce, Julia Phillips, Lucas Putman, Alexiah Qualters, Lucius Richner, Bernard Roedel, Ashley Small Bermudez, Kailey Tickner, Elizabeth Wasylyk and Mackenzie Weist.

SECOND HONORS

Alyson Buchinski, Bradley Chapman, Grace Clark, Amanda David, Emma Elbert, Dustin Ferraro, Alexa Figueroa, Kaija Gerlach, Kyle Guarino, Dominic Hayden, Nicholas Hrosovsky, Luke Janiszewski, Faith Kennedy, Jack Klikus, Lillian Morcom, Cheyenne Price, Kylie Reed, Tarena Strasburger, Aidan Thomas, Alexander Wallace and Dawson Wargo.

7th GRADE

FIRST HONORS

Paige Bell, Tucker Bell, Alexandria BienAime, Amelia Bosshard, Donovan Burdick, Alexandra Butler, Morgan Coccodrilli, Sarah Collins, Ava Compton, Jenna Eldred, Sydney Ely, Ashton Fitzsimmons, Jacqueline Francis, Emma Gilligan, Jenny Guadagno, Morgan Heenan, Katie Herlihy, Rachel Hoch, Madison Kammer, Jake Kopcza, Magalena Kruchinski, Audrey Lawlor, Liam Lidy, Maya Maisonave, Emilie McAllister, Kaitlyn McDermott, Kennedy Mistishin, Amy Newman, Kayla Peirce, Jackson Press, Richard Reed, Kaeli Romanowski, Mia Rovinsky, Luke Rusin, Hunter Schmitt, Mackenzie Sheatler, Katherine Shepherd, Joseph Skirpan, Trinity Solivan, Haley Strocchia, Gabrielle Tetreault, Nicholas Tomasetti, Adelaide Treibley, Rachel Tuman, Luke Urian, Ryan Vinton, Madison Weinczyk and Katarina Wood.

SECOND HONORS

Luciano Azzato, Nicholas Barillo, Madison Bower, Caden Brungard, Christopher Bryant, Thomas Chernasky, Mark Christina, Samuel Clemens, Gregory Cleveland, Regan Cowan, Jaiden DeRosa, Maeleigh Eldred, Bridgette Flannery, Zoey Goldman, Gavin Henwood, Chayse Holtsmaster, Alex Iovacchini, Terron Keill, Leah Kellogg, Owen Kotchessa, Joshua Mahnke, Dylan Mitchell, Jamie Newman, Justin Olson, Jordan Ortiz, Brooke Richardson, Neal Roe, Ayla Savage, Victoria Scarpati, Rylee Sheehan, Matthew Valez and Stevie Wilkinson.

8th GRADE

FIRST HONORS

Cassidy Asinski, Jamie Bryan, Nickolas Curtis, Carter Davis, Alyssa Donnini, Brooke Durso, Hannah Elbert, Haley Estus, Lacey Falloon, Leah Figueroa, Hunter Gebert, Thomas Gogolski, Makayla Gregory, Diala Hassan, Matthew Henneforth, Alexander Hineline, Caleb Hoch, Sydney Hutchinson, Madison Irish, Zane Janiszewski, Samantha Killian, Hayley Kovaleski, Julia Lamberton, Wade Maines, Leonard Maiocco, Madison McGlone, Celeste Orchard, Natasha Orehek, Jeremiah Pauler, Courtney Petrilak, Lena Piccolino, Anya Rusnak, Trinity Rutling, Brett Schane, Jada Siino, Jonatan Stanley, Matthew Stone, Cori Talarico, Madison Vercruyssen, Christopher Wallace and Rebecca Weist.

SECOND HONORS

Taylor Altenhofen, Lilian Black, Caitlyn Burdick, Thomas Croney, Isabella Ferrer, Kendra Franklin, John Gerchman, Alexandra Gravine, Miranda Kubilus, Maggy Langendoerfer, Wade Metschulat, Maggie Millon, Tyler Peet, Emma Pontosky, Ella Putman, Justina Rastello, Arianna Rastello, Keyly-Shaye Robinson, Jacob Rohland, Logan Shaffer, Adam Silfies and Timothy Smith.